Toki’nin 21 Şehirdeki Konut Projeleri ve Satılık Daireleri 304 TL Taksitle

tarafından
9
Toki’nin 21 Şehirdeki Konut Projeleri ve Satılık Daireleri 304 TL Taksitle

Dar ve orta gelirli vatandaşlar ile emekli vatandaşları ev ve konut sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Toki, Türkiye’nin 21 şehrinde yer alan konut projelerindeki toplamda 4.476 adet daireyi satılığa çıkardı. Konut projelerinde yer alan satılık daireler için belirlenen en düşük taksit tutarı ise 304 TL olarak açıklandı.

Dar ve orta gelirli vatandaşlar ile emeklileri hayalini kurdukları evlere sahip olmasını sağlayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, ülkemin 21 farklı şehrinde yer alan 4.476 adet satılık konutu satışa çıkardığını duyurdu. Toki resmi web sitesi toki.gov.tr adresinde belirtilen iller Ankara, Balıkesir, Diyarbakır, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kırklareli, Kırşehir, Kütahya, Malatya, Muş, Niğde, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Uşak, Yozgat, Zonguldak şehirleri oldu. Bu illerde yer alan satılık daireler için belirlenen en düşük taksit tutarı ise 304 TL oldu. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Toki’nin satışa çıkardığı evlere sahip olabilmek için gelir şartı aranmakta.
Toki Evleri Konut Projeleri ve Satılık Daireleri
Bulunulan bölgede ki herhangi bir Halkbank ya da Ziraat Bankası şubelerine başvurabilecek olan vatandaşların ilgili işlemleri gerçekleştirmeleri gerekiyor. 444 86 54 ALO Toki hattının yanı sıra www.toki.gov.tr adresinden detaylar hakkında bilgi alınabilecek. Dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapan TOKİ evlerine başvuru yapacak vatandaşların daha önce ev sahibi olmamaları gerekiyor. Adına kayıtlı konut bulunan vatandaşların başvuruları geçerli sayılmayacak.

Ayrıca konut projelerinin yer aldığı bölgede en az 1 yıl boyunca ikamet şartı aranmakta. Aile halkının aylık geliri 4.500 TL üzerinde ise yine başvuru yapamayacaklar. Ayrıca bir sıcak gündem maddesi ise Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’den geldi. İzmir’de yaşayan vatandaşların rahat bir şekilde ulaşım sağlayabileceği, konforlu ve gelişmiş 50.000 adet Toki evlerinin kısa zaman içerisinde İzmir şehrinde hayata geçirileceği bilgisi alındı. Daha önce çok kez gündeme gelen ancak bir takım sorunlardan dolayı iptal edilen Toki projelerinin yakın bir zamanda hayata geçirileceği haberi, İzmir’de yaşayan dar gelirli vatandaşların sevinmesine neden oldu. 50.000 adet Toki İzmir evlerinin ne zaman satışa çıkarılacağı şimdiden merak konusu oldu.